Ακολουθήστε μας

EΠΣΑ VIDEO

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΝΙΚΗ Ο ΖΕΦΥΡΟΣ, 1-0 ΤΟΝ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟ (VIDEO)

Σε μία πολύ σημαντική βαθμολογικά νίκη έφτασε ο Ζέφυρος, καθώς επικράτησε με 1-0 του Λαρισαϊκού.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κέρδισαν τις εντυπώσεις, αλλά το τρίποντο πήραν στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι.

Ο Ζέφυρος είχε μία καλή φάση στο 35′ με τον Αθανασόπουλο αλλά την λόμπα που επιχείρησε μπλόκαρε ο Λούγαρης.

Ο Λαρισαϊκός ήταν γενικά πιο δραστήριος σε όλο τον αγώνα με τον Ντεντάι να έχει δύο καλές προσπάθειες στα πρώτα λεπτά, ενώ στο 37’ το βολέ του Παπαδάκη απέκρουσε με τα πόδια Γιατράς. Στο δεύτερο ημίχρονο πάλι ο Λαρισαϊκός είχε μια καλή ευκαιρία στο 58’ με κεφαλιά του Κέσκο.

Το γκολ της νίκης πέτυχε στο 85’ ο Γουδέλης με πλασέ πάνω στην κίνηση μέσα στην περιοχή μετά από φάουλ.

ΖΕΦΥΡΟΣ: Γιατράς, Αθανασόπουλος, Μαρουδιάς, Χρυσοχοϊδης, Ανδρέου, Φραγκούλης, Ζυγούρης, Αλεξόπουλος, Μπούσης, Γουδέλης (90’ Ιγγλέζος), Γριμάνης

ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ: Λουγάρης, Τεχοβίτης, Σακαρτζής, Γκουλής, Κέσκο, Ντεντάι, Παπαδάκης, Λίκα (87’ Φιτόπουλος), Μέξη (55’ Χατζηπουλίδης), Χασιώτης (85’ Σκιαδόπουλος), Αμίλητος (68’ Κώστας –Ξυλάς)