Ακολουθήστε μας

VIDEO

ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΓΛΥΦΑΔΑ, 2-0 ΤΟΝ Ο.Φ.Η.

Εξαιρετική νίκη πέτυχε η σταθερά ανώτερη Γλυφάδα απέναντι στον ΟΦΗ, επικρατώντας με 2-0.

Η ομάδα της Γλυφάδας με την δυναμική της εμφάνιση επιβλήθηκε στο ματς και πέτυχε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 10 βαθμούς. Στους 12 παρέμεινε η ομάδα της Κρήτης.

Οι φιλοξενούμενες ήταν αυτές που είχαν τον έλεγχο του ματς στο πρώτο 20λεπτο, φτάνοντας δύο φορές πολύ κοντά στο γκολ.

Από την άλλη, η Γλυφάδα ανέβασε ρυθμό από το 25′ και μετά έχοντας έξι τελικές, με μια εξαιρετική όμως Αποστολάκη να κατεβάζει ρολά. Αμφότερες οι γκολκίπερ ήταν οι πρωταγωνίστριες στο ματς, με την τερματοφύλακα του ΟΦΗ να κάνει μια τριπλή επέμβαση, σώζοντας έτσι την ομάδα της.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 58′ η Κοσσόβα βρήκε με εξαιρετική σέντρα την Λάππα, η οποία έγραψε το 1-0 με όμορφο σουτ από πολύ δύσκολη γωνία.

Το 1-0 δεν έμεινε για πολύ, καθώς στο 69′ η Αποστολάκη δεν έδιωξε σωστά το κόρνερ της Πλυτά, με την Κοσσόβα να σημειώνει από κοντά το 2-0.

Το ματς συνεχίστηκε με την Γλυφάδα να πιέζει για τρίτο γκολ, να έχει δοκάρι, αλλά και με τον ΟΦΗ να μην εκμεταλλεύεται σωστά τις ευκαιρίες που δημιουργούσε.

Έτσι, η Γλυφάδα έφτασε τους 10 βαθμούς και περιμένει να μάθει τα υπόλοιπα σημερινά αποτελέσματα, ενώ ο ΟΦΗ έμεινε στους 12.

Παρακολουθήστε εδώ την αναμέτρηση των δύο ομάδων την οποία μετέδωσε σε απευθείας κάλυψη η NfStudioProductions: