Ακολουθήστε μας

EΠΣΑ VIDEO

ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ Η ΔΑΦΝΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ, 4-0 ΤΟΝ ΠΟΨ (VIDEO)

Κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση ειδικά στο 2ο ημίχρονο η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου νίκησε τον ΠΟΨ με 4-0 και συνέχισε την εξαιρετική πορεία της.

Εφτασε έτσι τους 40 βαθμούς και οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος, ενώ ο ΠΟΨ με 18 βαθμούς είναι στην 11η θέση.

Το σκορ για τη Δάφνη Π.Φαλήρου άνοιξε έπειτα από πολύ καλή ατομική προσπάθεια ο Κωνσταντινίδης στο 32ο λεπτό, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Με το ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου ο Μιρβελασβίλι έκανε το 2-0 (49’), ενώ το 3-0 πέτυχε στο 77ο λεπτό ο Ποζίδης. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+3’) ο Ιωαννίδης.

ΔΑΦΝΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ: Λαχανάς, Ιωαννίδης, Πάλλας, Καραβίδας, Κόθρας, Λυκουροπουλος, Μπεκατώρος (Κακαζής), Κόγιας (73’ Πυλαρινός), Μιρβελασβίλι, Ποζίδης (76’ Μουχαμέντι), Κωνσταντινίδης (67’ Καββαδίας).

ΠΟΨ: Κοντογιώργος, Φουκούλης, Γκόντζος, Τσέλικας, Κούρτι, Μπραχιμλάρι (72′ Καραγιάννης), Καπάνταης (46′ Ρουφαγάλας), Μαραβελάκης, Λαμπρίδης, Συκάς, Κέφης (67′ Παπαδόπουλος).