Ακολουθήστε μας

ΕΠΣΑ

ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΜΟ Η ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ, 5-2 ΕΚΤΟΣ ΤΟΝ ΒΟΤΑΝΙΚΟ

Στο απόλυτο 11×11 έφτασε η Πέρα Κλουμπ στο πρωτάθλημα, μετά την άνετη επικράτηση με 5-2 στην έδρα του Βοτανικού.

Οι φιλοξενούμενοι πέρα από το ότι είναι μόνοι πρώτοι στον όμιλο, είναι μέχρι τώρα η μοναδική ομάδα σε ολόκληρη την ΕΠΣΑ που έχει το απόλυτο.

Το σκορ για την Πέρα Κλουμπ άνοιξε μόλις στο 10′ ο Ρίζος, με τον Μανσούρ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 30′.

Στην επανάληψη ο ίδιος έκανε το 0-3 στο 47′, ενώ τον δείκτη του σκορ ανέβασε στο 63ο λεπτό ο Σαλτογιάννης. Τέσσερα λεπτά μετά ο Χρυσικός μείωσε σε 1-4 για τον Βοτανικό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Στο 74′ ο Μανσούρ πέτυχε χατ-τρικ, με τον Φωτόπουλο να διαμορφώνει το τελικό 2-5 στο 83′.

ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ: Βενετσάνος (46′ Γαλαίος), Μαγκλάρας, Καντερόγλου, Χρυσικός, Φαρές, Καλαφάτης, Μπουλουγάρης (80′ Πετρονικολός), Τσιμήτρης, Χατζησταματίου (83′ Κώτης), Φωτόπουλος, Αγγελόπουλος (60′ Ψαθάκης)

ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ: Πιτσίνης Σ. (70′ Κότη), Πιτσίνης Μ., Χίνος (55′ Πολίτης), Σμυρνιωτάκης (71′ Ρεμέ), Αβραμόπουλος (64′ Παυλόπουλος), Κυρκασιάδης, Σαλτογιάννης, Αγκαλίου, Μανσούρ, Ρίζος, Μουρδουκούτας