Ακολουθήστε μας

ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Διπλό ανόδου στην Ελευσίνα από την Προοδευτική και πάρτι οπαδών στον Κορυδαλλό

Διπλό ανόδου πήρε η Προοδευτική στην Ελευσίνα, επικρατώντας με 1-0 του Πανελευσινιακού στο ντέρμπι κορυφής του 6ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Την πρώτη μεγάλη ευκαιρία είχαν οι γηπεδούχοι, με τον Αντωνακόπουλου στο 17′ να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι, φάση κομβική για την εξέλιξη της αναμέτρησης. Στο δεύτερο ημίχρονο η Προοδευτική μπήκε δυνατά και ευτύχησε να πετύχει το γκολ που έκρινε τη συνάντηση με ωραίο πλασέ του Μεγαρίτη στο 49′.

Στα επόμενα λεπτά ο Πανελευσινιακός έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση, όταν στο ο Βεζιρτζόγλου από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα πάνω στον Χαλκίδη που απέκρουσε, κρατώντας το μηδέν.

Μετά το τέλος του αγώνα και κατά την άφιξη της αποστολής της Προοδευτικής στον Κορυδαλλό στήθηκε πάρτι από οπαδούς των βυσσινί που έκαναν τη νύχτα – μέρα με το άναμμα πυρσών, θυμίζοντας στιγμές Α Εθνικής.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ(Μουράτ Σεροπιάν): Γκλώτσος, Μανδαμαδιώτης, Λώλος, Συριόπουλος, Παπατζίκος, Μαρής(79′ Λαζαρίδης), Αντωνακόπουλος, Μπούσης(56’ Μακρίδης), Βεζιρτζοζόγλου, Ερέρα(79′ λ.τρ. Ξενοπανάγος), Λάμπρου(66’ Σεκούμπα)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ(Δημήτρης Αρναούτης): Χαλκίδης, Νομικός(47’ λ.τρ. Αλεξίου), Δημακάκος, Πατσατζόγλου, Βοσνακίδης, Μεγαρίτης, Ραχίμ(72’ Μακρίδης), Μακρυγιάννης, Κυριαζής(66’ Τσιαβός), Θεοδωρίδης(72’ Εϊζεηγκουίρ), Όμο.