Ακολουθήστε μας

EΠΣΑ VIDEO

Διπλό με ανατροπή για τους Ίωνες Αλίμου (1-2) επί του Άτλαντα Κυψέλης (video)

Οι Ίωνες Αλίμου ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα απέναντι στον Άτλαντα Κυψέλης και δίκαια πήραν τη νίκη με 2-1 στην πρεμιέρα της Β ΕΠΣΑ. Αν και βρέθηκαν πίσω στο στο σκορ κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να φύγουν με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26′ όταν ο Νάσι σε αντεπίθεση και αφού εκμεταλλεύτηκε το αμυντικό λάθος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 όπου ήταν σκορ ημιχρόνου. Ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο το ματς ήρθε… τούμπα. Στο 46′ ο Φερρατσάκου πέρασε στον αγωνιστικό χώρο και δύο λεπτά αργότερα στην πρώτη του επαφή με την μπάλα έκανε το 1-1. Η ανατροπή για τους Ίωνες ήρθε στο 77′ όταν ο Κανάκης με βολ πλασέ έγραψε το τελικό 1-2.

ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ: Λάτσης, Λιβάνιος (63′ Καραφλής), Τσιτσόπουλος, Κοσμίδης, Νάσι Β., Τελάι, Κώης, Λιαμπότης (46′ Καϊνιχ), Καραμπίνης (67′ Θεόδοτος), Καβαλιέρης, Νάσι Σ.

ΙΩΝΕΣ ΑΛΙΜΟΥ: Τζιβελέκης, Κανάκης (81′ Ζήσης), Γκέζος, Νικήτας, Ευγενίδης, Δημόπουλος, Αθανασίου, Σαρρηασλάνογλου, Ντογκάνι (46′ Φερρατσάκου), Δημητρακόπουλος (89′ Γαλάνης Γ.), Ψαρράς (75′ Γαλάνης Κ.Ν.).