Ακολουθήστε μας

FUTSAL

ΕΚΑΝΕ ΤΟ 2/2 ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ Ο ΔΟΥΚΑΣ, 6-3

Την δεύτερη νίκη του απέναντι στον Παναθηναϊκό σε ισάριθμα παιχνίδια φέτος πέτυχε ο ΑΣΕΔ, που επικράτησε με 6-3.

Το όνειρο για μια θέση στην πρώτη δυάδα απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο για τον Παναθηναϊκό, που θα παλέψει με Ολυμπιάδα και Μινώταυρο για την τελική κατάταξη.

Αμφότερες οι ομάδες προσέφεραν γκολ και θέαμα στον κόσμο, με τους «μπλε» να ανεβαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Παπακώστας μόλις στο 5′ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Χάρη Γράψα μετά από ωραία ασίστ του Παούρη, για να ισοφαρίσει ένα λεπτό μετά ο Καράμπελας.

Στο 12′ ο σκόρερ των φιλοξενούμενων είχε δοκάρι, ενώ οι Ντάρλας (15′) και Καραβίδας (18′) έκαναν το 2-2 του πρώτου μισού.

Με την έναρξη της επανάληψης ο Κάρμης έβαλε για πρώτη φορά στο ματς τον Δούκα σε θέση οδηγού, με τον Κονδυλάτο να κάνει το 4-2 έξι λεπτά μετά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Ο Παούρης σημείωσε στο 32′ το τελευταίο γκολ των «πράσινων» για το 4-3, για να ακολουθήσει το 35′ το 5-3 από τον Σταυρακόπουλο και στο 37′ το 6-3 από αυτογκόλ του Ντάρλα.