Ακολουθήστε μας

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΑ

ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΟ 1-1 ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΚΑΙ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Σε ένα πολύ καλό ματς, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, Χαλάνδρι και Φοίνικας Περιστερίου έμειναν στο 1-1.

Ετσι, οι γηπεδούχοι παραμένουν αήττητοι και έφτασαν τους 8 βαθμούς, με τον Φοίνικα να φτάνει τους 4.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους και προηγήθηκαν στο 9′ με τον Κούτρη. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και πίεσαν, αλλά στάθηκαν άτυχοι σε δύο φάσεις. Αρχικά στο 16′ όταν η προσπάθεια του Καγιώργη σταμάτησε δύο φορές στο δοκάρι, ενώ στο δοκάρι σταμάτησε και το απευθείας φάουλ του Τάσση στο 37′. Τελιά η ισοφάριση ήρθε στο 69′ όταν ο Με’ι’μέτης έκανε το τελικό 1-1 μόλις 4 λεπτά μετά την είσοδο του στον αγώνα.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ: Διαμαντάρας, Πολυτράμης (57′ Παπαμανώλης),  Μπέης, Σανδάλης, Δημόπουλος. Τσιριγώτης, Λουκάς, Τάσσης (89′ Καλογήρου), Πατσιαβούρας (65′ Με’ι’μέτης), Κατσιούλης, Καγιώργης.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Καραμαλίγκας, Βαββάς, αχλάδης, Καμαρέτσος, Μακρής Χ., Λάσκαρης, Μακρής Β. (84′ Παπανικολάου), Κούτρης, Παπαυγέρης (90′ Νικολάου), Ραυτόπουλος, Καβαλλάρης.