Ακολουθήστε μας

FUTSAL

ΕΠΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ Ο ΕΡΜΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ, 5-4 ΤΗΝ ELITE (VIDEO)

Αναμφισβήτητα σπουδαία ήταν η αναμέτρηση του Ερμή με την Elite, με τους γηπεδούχους να ανατρέπουν το ματς στα τελευταία λεπτά.

Ο Ερμής έκανε μια τρομερή κούρσα στο τελευταίο τρίλεπτο και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 5-4. Οι φιλοξενούμενοι είχαν πολλές απουσίες και τερματοφύλακα… της τελευταίας στιγμής και δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το μεγάλο προβάδισμά τους.

Η ομάδα του Δημήτρη Κουνταρδά πήρε γρήγορα κεφάλι στο σκορ και στο ημίχρονο προηγούνταν με 1-4. Το συγκρότημα όμως του Θανάση Τσακανίκα ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και με 2 γκολ σε 2 λεπτά πήρε το πολυπόθητο τρίποντο.

Βλυσσίδης και Κιούσης έπιασαν στον ύπνο τον Ερμή σκοράροντας στο 3′ και στο 5′, βάζοντας την ομάδα τους μπροστά στο σκορ. Ο Κονιαβίτης έκανε τρία τα τέρματα της Elite στο 10′, για να μειώσει ο Βαρυπάτης έξι λεπτά μετά.

Το 1-4 έγραψε στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Νόνας και έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Με την έναρξη του β’ μέρους η Elite έβγαλε προβλήματα κόπωσης λόγω των απουσιών, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο Ερμής.

Στο 29′ ο Μπατίλας μείωσε πρώτα σε 2-4, ενώ τρία λεπτά μετά ο Μανέλλας έκανε το 3-4. Στο 38′ ο Δημόπουλος έφερε στα ίσα το ματς, με τον Βαρυπάτη να ολοκληρώνει την ολική ανατροπή λίγα δευτερόλεπτα μετά.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο νικητήριο γκολ του Ερμή, ο Κοντός συγκρούστηκε με αντίπαλό του χτυπώντας σοβαρά στη μύτη. Ο παίκτης της Elite μεταφέρθηκε άμεσα στο νοσοκομείο και του ευχόμαστε όλοι περαστικά και ταχεία ανάρρωση.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Θ. ΤΣΑΚΑΝΙΚΑΣ): Πολύδωρος (GK), Βαρυπάτης, Κολέντζος, Αλιφέρης, Αναστασόπουλος, Μπέκος, Κατώπης (GK), Δημόπουλος, Κάτσα Ν., Μπατίλας, Μανέλλας, Αθανασάκος (C), Τσέπας, Παπακώστας

ELITE ATHENS CLUB (Δ. ΚΟΥΝΤΑΡΔΑΣ): Μητρογιάννης (GK), Νόνας, Κοντός, Καβαλάρης, Βλυσσίδης, Κονιαβίτης, Αδαμίδης, Κιούσης, Αλεξανδρόπουλος (C), Θεοδωράκης