Ακολουθήστε μας

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΑ

Φιλική ισοπαλία (1-1) για Σούρμενα και Αστέρα Ζωγράφου

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το φιλικό μεταξύ των Σουρμένων και του Αστέρα Ζωγράφου, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1.

Ο Σωτήρης Τσιγαρίδας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 60ο λεπτό με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή και ισοφάρισαν τα Σούρμενα με τον Δουγένη στο 88′ με φάουλ λίγο έξω από την περιοχή. Νωρίτερα, η ομάδα του Ζωγράφου θα μπορούσε να είχε διπλασιάσει τα τέρματά της, αλλά ο Καρακάσης σημάδεψε το δοκάρι στο 75ο λεπτό.

ΣΟΥΡΜΕΝΑ (Γιάννης Ταμπραντζης) Αθανασόπουλος, Αλεξανδράκης, Μαρινάκης, Κουμπαρούλης, Οικονόμου, Γιαννούλης, Κώτση, Παπαδάκης, Ντοκάι, Φαμπίνιο, Πετριτάι.

Έπαιξαν ακόμη οι: Ζαγαρέλος, Καραπλής, Περμπάσα, Καραγεωργάκης, Γιεσίλι, Μαχαίρας, Υπο Δοκιμήν, Ξενόπουλος, Μακρυνώρης, Δουγένης, Μπίτιλης, Κουλτούκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βαγγέλης Γουτής) Γαϊτανάρης, Κυριαζής, Εξηντάρης, Βάσιλας, Ρουπακιάς, Τσιγαρίδας Δ., Καλκάνης, Τσιάκαλος, Τζοβάρας, Λαχανάς, Τσιγαρίδας Σ.

Έπαιξαν ακόμη οι Καρακάσης, Καραμάνος, Τζίγμος, Βραχίμη, Γουρεντζίδης, Ξανθόπουλος, Ταρικ, Σαμ, Πολυμενάκος.