Ακολουθήστε μας

ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ισόπαλος ο Πανιώνιος 0-0 με τον Άρη Σούδας

Σε έναν αγώνα που ο Πανιώνιος είχε το πάνω χέρι και στα δύο ημίχρονα δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και να πάρει το χρυσό τρίποντο που θα τον έφερνε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής ο Άρης Σούδας υποδέχτηκε τον Πανιώνιο σε έναν αγώνα που οι φιλοξενούμενοι ήθελαν τη νίκη αλλά η καλή αμυντική διάταξη των γηπεδούχων δεν άφησε τους κυανέρυθρους να πάρουν τη νίκη όπου θα τους οδηγούσε στην κορυφή του πρωταθλήματος του 7ου Ομίλου μετά την ήττα του Αγίου Νικολάου στο γήπεδο του ΠΑΟ Ρουφ με 2-1.

Ο Πανιώνιος είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες να πετύχει γκολ και στα δύο ημίχρονα μάλιστα στο 67ο λεπτό είχε την μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα όταν ο Γροντής έδωσε ωραία την μπάλα στον Μούντριχα στο ύψος της μεγάλης περιοχής και ο τελευταίος έκανε ένα σουτ όπου η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο περνώντας μόλις άουτ από την εστία των γηπεδούχων.

Ο Πανιώνιος διαμαρτυρήθηκε για μια ανατροπή του Αργυρίου όπου οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν ότι η ανατροπή έγινε μέσα στην περιοχή, αλλά ο επόπτης που ενημέρωσε τον διαιτητή ανέφερε ότι ήταν έξω από αυτή και δόθηκε φάουλ.

Πλέον μετά την ήττα του Αγίου Νικολάου από τον ΠΑΟ Ρούφ η βαθμολογία του α’ γύρου του 7ου Ομίλου διαμορφώνεται ως εξής:

ΠΑΟ Ρουφ με 20 βαθμούς, Άγιος Νικόλαος 19 βαθμούς, Πανιώνιος 18 βαθμούς

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Καπούταγλης, Διονέλλης, Λάμψιας (46′ Μούντριχας), Κοντοές (31′ λ.τρ. Καραβίδας), Ζούλιας, Γκίνο, Μπρέγκου, Μίχος, Δρίτσας (71′ Αργυρίου), Λιούμης, Γροντής (79′ Σταμάτης).