Ακολουθήστε μας

EΠΣΑ VIDEO

ΚΑΘΑΡΗ ΝΙΚΗ Ο ΠΟΨ 3-0 ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΖΩΓΡ. (VIDEO)

Με 3-0 ο ΠΟΨ επικράτησε του ΠΑΟΚ Ζωγρ. σε ένα ματς που πραγματοποιήθηκε κάτω από αντίξοες συνθήκες λόγω του δυνατού αέρα και του κρύου.

Ο ΠΟΨ ξεκίνησε δυνατά στο ματς με τους Λαμπρίδη και Κούρτη στο πρώτο δεκάλεπτο να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ Ζωγρ., ισορρόπησε το ματς και με τον αέρα υπέρ του είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και απείλησε σε δύο τρεις περιπτώσεις, χωρίς όμως να κάνει την ιδιαίτερα μεγάλη φάση. Κόντρα στη ροή του αγώνα οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 34’, μετά από σουτ του Κασάπη, που απέκρουσε ασθενώς ο Ξενιτίδης και ο Λαμπρίδης κέρδισε το ριμπάουντ και σημείωσε το 1-0.

Στο 40’ ο ΠΟΨ είχε δοκάρι μετά από σουτ του Λαμπρίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο μετά από τα πρώτα λεπτά η ομάδα του Ψυχικού έχοντας τώρα αυτή την εύνοια του αέρα κέρδισε μέτρα και μετά από φάση διαρκείας στο 63’ ο Μαραβελάκης με διαγώνιο σουτ, έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Ξενιτιίδη πετυχαίνοντας το 2-0.

Το τελικό 3-0 σημείωσε ο Κασάπης με εκπληκτικό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή που έστειλε την μπάλα στο «γάμα» της εστίας των φιλοξενούμενων.

Ο ΠΟΨ με τη νίκη του αυτή εδραιώθηκε στην τέταρτη θέση με 35 βαθμούς (9-8-4, 36-25 γκ.), ενώ ο ΠΑΟΚ Ζωγράφου παρέμεινε στην 14η θέση με 18 βαθμούς (5-3-13, 17-39 γκ.).

ΠΟΨ: Χρανιώτης, οικονόμου, Καπάνταης, Τσελίκας, Kούρτι, Παπαδόπουλος (90’ Ξενοκώστας), Λαμπρίδης (84’ Κυριαζής), Μαραβελάκης, Κασάπης, Λεοντίου (80’ Ουόγκο), Γκόντζος (77’ Ράπτης) .

ΠΑΟΚ ΖΩΓΡ.: Ξενιτίδης, Πρίντζιος, Πελεκάνος, Καβύρης, Σώκλας, Σχοινάς, Γκότσης, Sulko, Λέντζας, Επταήμερος.