Ακολουθήστε μας

FUTSAL

ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΣΤΟ Β’ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, 5-1 ΤΗΝ ELITE

Με… εμφάνιση δευτέρου ημιχρόνου επικράτησε με 5-1 της Αθλητικής Επιλ. Ακαδημίας Αθήνας ο Παναθηναϊκός, για την εξ αναβολής 15η αγωνιστική.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά στο ματς, μη μπορώντας όμως να βρουν δίχτυα. Το μοναδικό γκολ που μπήκε στο πρώτο μέρος πέτυχε στο 15′ ο Ηλιάδης, στέλνοντας έτσι τις ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 25′ ο Κιούσης ισοφάρισε σε 1-1, με τον Ντάρλα να δίνει εκ νέου προβάδισμα στο «τριφύλλι», ένα λεπτό μετά.

Στο 33′ ο Κάλκος βρήκε επίσης δίχτυα, με τους Ντάρλα στο 35′ και Οικονομόπουλο στο 39′, να διαμορφώνουν το τελικό 5-1.

Έτσι, ο Παναθηναϊκός βρίσκεται σε ισοβαθμία με τον Δούκα στους 41 βαθμούς, με τους μπλε να υπερτερούν στη διαφορά γκολ και να κρατούν τη 2η θέση. Από την άλλη, η Elite Athens Club παρέμεινε 8η με 12 βαθμούς, ενώ δεν έχει πραγματοποιηθεί ακόμα η αναμέτρηση της με το Ρέθυμνο για την 17η αγωνιστική.