Ακολουθήστε μας

VIDEO

Κρατούσε τη νίκη μέχρι το 88′ ο ΑΟ Πυλίου μέσα στη Σαλαμίνα, αλλά… (video)

Το εύστοχο πέναλτι του Ραχήμ στο 88ο λεπτό έκοψε δύο πόντους από τον ΑΟ Πυλίου και ανάγκασε την ομάδα της Κω να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τον Αίαντα στη Σαλαμίνα για την πρεμιέρα του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο έως κακό με πολλά λάθη από τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Οι πιο καλές στιγμές ανήκαν στον ΑΟ Πυλίου από το 20′ του αγώνα και μετά με κύριο εκφραστή τον Ηλιόπουλο.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο ΑΟ Πυλίου κατάφερε να πάρει προβάδισμα όταν στο 48’ ο ένας εκ των δύο διακριθέντων του αγώνα Χατζηδημητρίου (ο δεύτερος ήταν ο Δρόσος) εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και ο Χατζηβασίλης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Καρνέση για το 0-1.

Ο Α.Ο Πυλίου βρήκε χώρους για να απειλήσει και προσπάθησε να κλείσει τους διαδρόμους με τους γηπεδούχους να έχουν και οριζόντιο δοκάρι στο 67’ και να προσπαθούν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Δρόσο στο 79′ με ωραία διαγώνιο σουτ να σημαδεύει την αριστερή γωνία του Καρνέση αναγκάζοντας τον σε μια εξαιρετική επέμβαση ενώ στο 84′ το δυνατό σουτ του Ραχήμ πέρασε άουτ.

Στο 88′ ο Ψαρίδης είδε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γεωργιάδη μέσα στην περιοχή με τον Ραχήμ απ’ την άσπρη βούλα να νικά τον Τοπουζλή για το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Σκορ το οποίο αφήνει ανάμεικτα συναισθήματα στις δύο ομάδες.

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ (Δημήτρης Καλύκας): Καρνέσης, Τζαφέρι, Λιάτος, Μεγαλοοικονόμου, Μπανούσης, Ζαφειρίδης, Σαρηγιάννης (52′ Γκ. Ζώτο), Κατίδης (75′ Ντίας), Νταουτάι, Αμπντέλ Ραχήμ, Βύρης

ΑΟ ΠΥΛΙΟΥ ΚΩ (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Τοπουζλής, Πλατέλλας (89′ Χατζησουλεϊμάν), Δεληζάνος, Χατζηβασίλης, Μπριλάκης, Γ.Σ. Γεωργιάδης (89′ Γ.Ι. Γεωργιάδης), Χατζηδημητρίου, Μαργαρίτης (67′ Χατζηφούντας), Ηλιόπουλος, Δρόσος, Μεντής (70′ Παπαγεωργίου).