Ακολουθήστε μας

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΑ

ΜΑΤΣΑΡΑ ΣΤΟΝ ΑΛΙΜΟ, ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΡΟΥΦ 2-2

Την ισοπαλία με 2-2 απέσπασε από την έδρα των Τραχώνων ο ΠΑΟ Ρουφ, που βρίσκεται πλέον στην πρώτη θέση με 22 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι «συγκατοικούν» με την Ηλιούπολη στην πρώτη θέση, ενώ 5οι είναι οι Τράχωνες με 17 βαθμούς.

Το Ρουφ προηγήθηκε με τον Ρούπι στο 21′, με τους Τράχωνες να απαντούν άμεσα με το γκολ του Ακριτίδη. Σχεδόν δέκα λεπτά μετά οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την ανατροπή με τον Βουρλούμη, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 81′ ο Ψαρράς σκόραρε, βάζοντας «φωτιά» στο ματς και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Παπαδόπουλος, Σπανουδάκης (85′ Δημάκης), Λεόπουλος, Ακριτίδης, Μπουγιούκος, Τσακύρης, Παπαντζίμας, Προμπονάς, Γιαννόπουλος (46′ Κολοβός), Δημογιάννης, Βουρλούμης (91′ Κορκολής)

ΠΑΟ ΡΟΥΦ: Κουνάδης, Βενάρδος, Τομπουλίδης, Μπένα, Ανδρίκος, Ψαρράς, Επιτροπάκης (81′ Γαλάνης), Τύρπος, Δανασής (55′ Ζευκιλής), Ρούπι, Τεττέι.