Ακολουθήστε μας

FUTSAL

ΜΕ «ΦΟΝΤΟ» ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ Η ΚΑΛΛΙΘΕΑ, 6-4 ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΤΗΝ ELITE

Σε μια τεράστια νίκη έφτασε η αναγεννημένη Καλλιθέα, που ονειρεύεται ακόμη περισσότερο την παραμονή, επικρατώντας με 6-4 της Elite στο Μενίδι.

Η ομάδα του Σταύρου Μαυράκη απέδειξε ότι αντιμετωπίζει σαν τελικό κάθε ματς και με εξαιρετική εμφάνιση πήρε το υπερπολύτιμο τρίποντο. Το ματς είχε ταχύτατο ρυθμό και αμφότερες οι ομάδες δεν σταμάτησαν να απειλούν.

Μόλις στο 6′ ο Δασκαλάκης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Κιούση να ισοφαρίζει τρία λεπτά μετά.

Στο 16′ η Καλλιθέα έχασε τεράστια ευκαιρία για να πάρει ξανά προβάδισμα, με τον Σουλοβάρι να αστοχεί από το σημείο του πέναλτι. Σε λιγότερο από ένα λεπτό όμως ο Δασκαλάκης σκόραρε ξανά και έγραψε το 1-2.

Ένα λεπτό μετά ο Θοδωρής Αντωνάκας με κομπίνα σε φάουλ σκόραρε και έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το 1-3.

Αμέσως με την έναρξη της επανάληψης το συγκρότημα του Δημήτρη Κουνταρδά μείωσε με τον Κυριακίδη, ενώ στο 23′ ο Χριστοφόρου έκανε το 2-4. Στο 26′ ο Κουζαλής αποβλήθηκε, ενώ λίγο αργότερα το ματς μετατράπηκε σε… «ροντέο».

Στο 37′ ο Νόνας μείωσε σε 3-4 με πέναλτι, με τη σέντρα ο Κυριακίδης έκλεψε και ισοφάρισε και… στην αμέσως επόμενη επίθεση ο Μάρκος σημείωσε το 4-5. Το τελικό 4-6 διαμόρφωσε στο 39′ ο Μαυράκης, σφραγίζοντας την σημαντική αυτή νίκη για την ομάδα του.