Ακολουθήστε μας

FUTSAL

ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΝΙΚΗ Η ΑΕΚ, 4-1 ΤΟΝ ΗΝΙΟΧΟ

Μία ακόμη πολύ σημαντική νίκη που τη κρατάει στη κορυφή πέτυχε η ΑΕΚ, καθώς επικράτησε με 4-1 του Ηνίοχου στο «Α. Φώτσης».

Η «Ένωση» μπήκε με ψυχολογία στο ματς και μετά από ένα αρκετά φτωχό πρώτο δεκάλεπτο, κατάφερε να βρει τον δρόμο προς στα δίχτυα.

Στο 13′ οι… γνωστοί ύποπτοι, Μάνος – Ντάτης, συνεργάστηκαν άψογα, με τον πρώτο να εκτελεί το κόρνερ και τον τελευταίο να σκοράρει. Τρία λεπτά μετά ο Ταρνανίδης έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 0-2, στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι.

Στο 17′ ο Μάνος σκόραρε μετά από ασίστ του Γούση, με τον τελευταίο να σκοράρει το τέταρτο γκολ των κιτρινόμαυρων λίγα δευτερόλεπτα μετά.

Το πρώτο μέρος έκλεισε με το γκολ του Δημακόπουλου στο τελευταίο δευτερόλεπτο, μετά τη πάσα-σουτ του Αγγελίνα.

Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο MVP Μάνος στο 23′, έχοντας ήδη σκοράρει και βγάλει ασίστ από μία φορά.

Με τη νίκη αυτή η «Ένωση» παρέμεινε πρώτη με 45 βαθμούς, ενώ ο Ηνίοχος έμεινε στην 6η θέση με 27 και με παιχνίδι λιγότερο από τον Ερμή που είναι στο -5.