Ακολουθήστε μας

FUTSAL

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ, 7-2 ΤΟΝ ΑΔΕΣΠΟΤΟ

Σε μια ακόμα νίκη έφτασε το ακάθεκτο Καρπενήσι που επικράτησε εντός έδρας με 7-2 του Αδέσποτου Αθηνών.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά στο ματς, καθώς ο Μπακαλίδης στο 6′, ο Παχής στο 7′ και ο Κατσαδούρος στο 8′, έφτασαν γρήγορα τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το 4-0 του πρώτου ημιχρόνου ολοκλήρωσε στο 15′ ο Τσίπρας, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 4-1 στο 23′ με τον Αναγνόπουλο.

Στο 31′ ο… συνήθης ύποπτος, Κατσαδούρος, έγραψε το 5-1, ενώ δύο λεπτά μετά ο Αναγνόπουλος μείωσε ξανά, αυτή τη φορά σε 5-2.

Ένα λεπτό πριν τη λήξη ο Ζαχαράκης σημείωσε το 6-2, με τον Τσούκα να διαμορφώνει το τελικό 7-2 λίγα δευτερόλεπτα μετά.

Έτσι, το Καρπενήσι ανεβαίνει στη πρώτη θέση με 22 βαθμούς, έχοντας ματς περισσότερο από το Φάληρο που έχει 21. Σταθερά στη 5η θέση παρέμεινε ο Αδέσποτος, στην οποία και θα παραμείνει ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων στα υπόλοιπα ματς.