Ακολουθήστε μας

EΠΣΑ VIDEO

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ, 2-0 ΕΚΤΟΣ ΤΟΝ ΠΑΠΑΓΟ (VIDEO)

Ο Άγιαξ Ταύρου πέτυχε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα, μετά την επικράτηση με 2-0 επί του Παπάγου.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ουσιαστικοί και πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν το πολύτιμο τρίποντο.

Μόλις στο 10′ έχασαν τρομερή ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, με τον Ντελίου να πλασάρει και να στέλνει τη μπάλα άουτ. Στο 28′ ο ίδιος άνοιξε το σκορ με πλασέ, μετά από όμορφη ασίστ του Ερμάλ, γράφοντας το 1-0.

Ο Παπάγος απείλησε σε αρκετές περιπτώσεις, χωρίς όμως να κάνει τη μεγάλη φάση του γκολ.

Στο 63’ ο Χαλίλι έκλεψε την μπάλα από τον Λιούκα και σε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα σούταρε απελπιστικά άουτ. Πέντε λεπτά μετά ο ίδιος μετά από ατομική προσπάθεια πέρασε τον τερματοφύλακα και πλάσαρε από πλάγια θέση. Ωστόσο, πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή ο Λιούκας με προβολή έβγαλε τη μπάλα κόρνερ.

Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Ντελίου εκμεταλλεύοντας λάθος της άμυνας, σκοράροντας με το κεφάλι μετά από εκτέλεση φάουλ.

ΠΑΠΑΓΟΣ: Κορακλής, Ντούτσος (74’ Ν. Ταλιούρας), Κολιάκος (57’ Καραθανάσης), Αλεξιάδης, Λιούκας, Κόρδας, Μπράτσος (35’ Μαθιός), Φατούρος, Δ. Ταλιούρας, Ρηγόπουλος, Φ. Ταλιούρας.

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ: Κόρδας, Σωτηρόπουλος, Γούλας, Στρέφι, Γαλάνης, Σιώζος, Ερμάλ (85’ Καβαλάρης), Κλειδής, Ντελίου (90’ Στασινόπουλος), Χαλίλι (82’ Γκούφας), Σκουρτάι (46’ Θαναηλάκης).