Ακολουθήστε μας

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΑ

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, 3-1 ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ

Ένα πολύ σημαντικό βαθμολογικά τρίποντο πήρε ο Φοίνικας Περιστερίου, καθώς επικράτησε με 3-1 του Εθνικού Αστέρα.

Στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής ο Φοίνικας πήρε τη νίκη και ανέβηκε μία θέση πάνω από τον Εθνικό Αστέρα, έχοντας 13 βαθμούς έναντι 12.

Οι φιλοξενούμενοι έπιασαν στον ύπνο τους αντιπάλους τους και μόλις στο 27′ προηγήθηκαν με τον Μπανά. Ο ίδιος μάλιστα αποχώρησε τέσσερα λεπτά μετά λόγω τραυματισμού και στη θέση του μπήκε ο Μπάμπε.

Στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Παπαγευρή, πηγαίνοντας με τη ψυχολογία υπέρ τους στα αποδυτήρια.

Με την έναρξη του β’ μέρους ο Διονάτος ανέτρεψε το σκορ και έδωσε προβάδισμα με 2-1 στον Φοίνικα Περιστερίου. Ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό 3-1 στο 86′, κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Ξηρός, Βαββάς (46′ Κούτρης), Αχλάδης, Καμαρέτσος, Μακρής Χ., Λάσκαρης, Διονάτος, Μπίτζας, Παπαγευρής (72′ Ραυτόπουλος), Ζαρκαδάς, Καβαλάρης (84′ Μακρής Β.)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Σαπάτης, Ξυδάς (57′ Αδαμάκης), Μπαχράμι (66′ Ατματσίδης), Μιχόπουλος, Αλεξίου, Βουτυράς, Μπανάς (31′ Μπάμπε) (78′ Μαρινάκης), Κριπιντίρης, Μερμήγγης, Μπαμπάτσικος, Πάτσιαλος