Ακολουθήστε μας

Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΑ

Μεγάλη νίκη ο Κολωνός, 1-0 τον ΠΟΨ (VIDEO)

Ο Κολωνός όχι μόνο έβαλε δύσκολα στον ΠΟΨ, αλλά τον ανάγκασε σε ήττα με 1-0. Έτσι έφτασε τους 10 βαθμούς και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα, ενώ η ομάδα του Ψυχικού έμεινε στους 14 και έχασε πολύτιμο έδαφος.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 32′ με τον Σινανάι, ως προειδοποίηση, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Σκεύης άνοιξε το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΟΨ ανέβασε την απόδοση του αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση, έχοντας δοκάρι στο 75′ με τον Κυρίτση.

ΚΟΛΩΝΟΣ: Ροκανάς, Παπαγιάννης (46′ Βλάχος), Γιάκαλος, Καπελάκης, Χιονάς, Οντάτζης (83′ Ρηγόπουλος), Σινανάι, Ράσα, Καλομοίρης, Σκεύης (74 Ηλιόπουλος), Λίκα.

ΠΟ ΨΥΧΙΚΟΥ: Κοντογεώργος, Τσελίκας, Μπουτίδης (46′ Αντωνόπουλος), Μαλγαρίνος, Κυρίτσης, Μπραχιμλάρι (46 Χειμαργιός), Λαμπρίδης (61′ Λουφάκης), Μαραβελάκης, Διαμαντόπουλος, Συκάς (46′ Λεοντίου), Ζαχαριούδης (65′ Κωστόπουλος).