Ακολουθήστε μας

EΠΣΑ VIDEO

ΜΟΝΗ ΠΡΩΤΗ Η ΔΑΦΝΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ, 2-0 ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ (VIDEO)

Συνεχίζοντας το εκπληκτικό της ξεκίνημα η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου, επικράτησε με 2-0 επί της Αγίας Ελεούσας.

Ετσι,  με τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες είναι πλέον μόνη πρώτη στην κορυφή του 3ου ομίλου της Β’ ΕΠΣΑ με 12 βαθμούς, ενώ η Αγία Ελεούσα έμεινε στους 6.

Αν και έπαιζε με δέκα παίκτες για περίπου μια ώρα αγώνα (αποβολή του Βλαχάκη Ε. με 2η κίτρινη κάρτα στο 37’) η Δάφνη  ήταν καλύτερη από την αντίπαλό της στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και θα μπορούσε να έχει «καθαρίσει» το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, καθώς έχασε σημαντικές ευκαιρίες. Ο Ποζίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 33’, ενώ τη νίκη σφράγισε ο Βλαχάκης Ι., με κοντινό πλασέ στο 81ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν και αυτοί το ματς με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Μενάι στο 75′.

ΔΑΦΝΗ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ: Λαχανάς, Ιωαννίδης, Πάλλας (67’ Κακαζής), Καραβίδας, Κόθρας, Λυκουρόπουλος, Καββαδίας (55΄Πυλαρινός), Βλαχάκης Ε., Μιρβελασβίλι (63’ Μπεκατώρος), Ποζίδης, Κωνσταντινίδης (76΄Βλαχάκης Ι.).

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ρούμπας, Βλαχόπουλος (57΄Αβράμης), Μπίκος, Μενάι, Χατζημιχάλης, Βασιλάρης, Ξενάκης, Παουρής, Παπαδόπουλος, Γιαννόπουλος, Ρούσσος.