Ακολουθήστε μας

EΠΣΑ VIDEO

Νίκησαν και ανεβαίνουν οι Ίωνες Παλαιού Φαλήρου (video)

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι από γκολ και θέματα, οι Ίωνες Παλαιού Φαλήρου πήραν μια σπουδαία νίκη επικρατώντας του Θριάμβου Αθηνών με 4-2 εντός έδρας.

Μόλις στο 7ο λεπτό ο Δημόπουλος από το σημείο του πέναλτι έδωσε το προβάδισμα για τους γηπεδούχους για να έρθει η απάντηση με τον ίδιο τρόπο για τους φιλοξενούμενους στο 15′ με τον Ψαρρά.

Στο 23′ ο Κουλούρης έκανε την ανατροπή για τον Θρίαμβο, αλλά η χαρά του δεν κράτησε για πολύ μιας και τρία λεπτά αργότερα ο Γκέζος ισοφάρισε και στο 39′ ο Δημητρακόπουλος τούμπαρε το ματς σε 3-2 που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος υπήρχαν εκατέρωθεν ευκαιρίες με τις περισσότερες για τους Ίωνες. Σε μία από αυτές ήρθε το τέταρτο γκολ με τον Χατζηανόγλου στο 90′ για το τελικό 4-2.

Μια νίκη που φέρνει την ομάδα του Παλαιού Φαλήρου στην 3η θέση με 9 βαθμούς και κρατάει τον Θρίαμβο από κάτω με τους ίδιους βαθμούς.

ΙΩΝΕΣ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ (Ε. Φωτουλάκης): Ζέζας, Ευγενίδης, Κόκιος (85′ Ραζακιάς), Παπαδόπουλος (73′ Ψαθάκης), Νικήτας, Δημόπουλος, Κατσάκος (65′ Φουστέρης), Χατζηανόγλου, Πατεράκης (85′ Καλοφούσης), Δημητρακόπουλος, Γκέζος.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ (Κ. Παναγόπουλος): Νικολόπουλος, Σταυρουλάκης Α., Σταυρουλάκης, Κορώνης, Δημόπουλος, Μαυροειδής, Γκιόνα, Δαμάλας (57′ Λίτσας), Σάρρα, Ψαρράς, Σύριος (Καλεμάι).