Ακολουθήστε μας

FUTSAL

ΝΤΕΡΜΠΙ… ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΤΟ ΡΕΘΥΜΝΟ-ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ, 5-7

Παρά το γεγονός ότι το σκορ ήταν 0-4 στο ημίχρονο, το Ρέθυμνο έκανε ντέρμπι το ματς, ηττήθηκε όμως εν τέλει με 5-7.

Η ομάδα του Μινώταυρου πραγματοποίησε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, με τον δείκτη του σκορ να φτάνει στο 0-4. Ο Φώτης σκόραρε στο 1ο και το 8ο λεπτό, ενώ Δράμης και Τσέβης βρήκαν δίχτυα στο 4′ και το 15′ αντίστοιχα.

Οι Κρητικοί ανέβασαν ρυθμό στην επανάληψη, με τους Παπαδάκη (24′) και Μιρέ (27′) να μειώνουν σε 2-4.

Στο 27′ ο Φιλίππου και στο 30′ ο Παντελάτος ανέβασαν το σκορ στο 2-6 για να… ακολουθήσει ένα ξέσπασμα από τους παίκτες του Ρεθύμνου. Ο Μερκούρι βρήκε δύο απανωτές φορές δίχτυα στο 36′ και το 37′, ο αρχηγός, Κυριακόπουλος, σκόραρε στο 38′ και το ματς έγινε πραγματικό θρίλερ.

Με την αναμέτρηση να βρίσκεται στο 5-6 ο… «λυτρωτής» Φιλίππου πέτυχε το γκολ της νίκης 25 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη με δεκάμετρο, χαρίζοντας το τρίποντο στην ομάδα του.

Έτσι, ο Μινώταυρος βρίσκεται στο -1 από την Ολυμπιάδα με ίσα ματς, ενώ το Ρέθυμνο ελπίζει σε ήττα έστω και με ένα γκολ της Καλλιθέας από τον Δούκα για να παραμείνει στην 11η θέση.