Ακολουθήστε μας

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΑ

Πάλεψαν, έμειναν με 10 κι έχασαν τα Ιλίσια (1-2) από τον Άτλαντα Κυψέλης (video)

Ίσως να ήταν το παιχνίδι του 2ου ομίλου της Γ’ ΕΠΣΑ. Τα Ιλίσια 2004 υποδέχτηκαν τον Άτλαντα Κυψέλης, πάλεψαν, έμειναν με 10 παίκτες αλλά στο τέλος ηττήθηκαν με 2-1 εντός έδρας για την 3η αγωνιστική.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Αλέξανδρο Καβαλιέρη στο 45ο λεπτό, ενώ στο 65′ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κωνσταντίνο Βάσσιο. Αυτό που κατάφερε να κάνει το “συγκρότημα” του Αργύρη Παπακώστα ήταν να μειώσει στο 80′ με τον Λάμπρο Μπούση, ο οποίος πέντε λεπτά αργότερα δέχτηκε την απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στα υπόλοιπα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τα Ιλίσια να χάνουν μια τεράστια ευκαιρία να σημειώσουν μια ακόμα νίκη και με τους φιλοξενούμενους να παηγυρίζουν ένα σπουδαίο τρίποντο.

ΙΛΙΣΙΑ 2004: Ξενιτίδης, Καμπεράι (46′ Καραπαναγιώτης), Κομούτος (46′ Τίμπης), Βολικάκης, Σώκλας (75′ Ορφανός), Ζαγουράς, Μπούσης, Μπρούμας, Τσάκαλος, Δουλιόγλου, Τριάντος.

ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ: Λάτσης Ντε Αμπρώ, Τσιτσόπουλος, Κοσμίδης, Νάσι, Τελάι, Καβαλιέρης, Θεοδοτός (46′ Μπούσιος), Σινομάτι, Καίνιχ (58′ Ζίκα), Βάσσος.