Ακολουθήστε μας

ΕΠΣΑ

Πέτυχε… Διάνα και προκρίθηκε (1-0) του Μικρασιατικού

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η Διάνα Ηλιούπολης, η οποία επικράτησε 1-0 του Μικρασιατικού στο Μιχάλης Κρητικόπουλος και έδωσε ραντεβού στους 8 του κυπέλλου!

Ο Χρήστος Φάρος «χτύπησε» στις καθυστερήσεις του αγώνα χαρίζοντας στην ομάδα μας το δικαίωμα να συνεχίσει στη διοργάνωση.
Ήταν μια αναμέτρηση που για ένα ημίχρονο δεν είχε ιδιαίτερες στιγμές μπροστά στις δύο εστίες, με εξαίρεση τη φάση του 44ου λεπτού, όταν ο Κετσετζόγλου σκόραρε από κοντά, μετά από γύρισμα του Δάρρα, αλλά ο διαιτητής Στεργιώτης, ασπάστηκε την υπόδειξη του βοηθού για άουτ τη στιγμή που ο Δάρρας έβγαζε τη σέντρα.

Στο 58′ η κεφαλιά του Μπακογιάννη, πέρασε ελάχιστα άουτ, ενώ αμέσως μετά ο Κόρρας πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε εξαιρετικό μακρινό σουτ του Σμυρνάκη.

Όλα κρίθηκαν στο 92ο λεπτό. Ο Χάλος εκτέλεσε το κόρνερ, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν, ο Γκατσίδης γύρισε τη μπάλα προς την εστία, ο Φάρος στο πρώτο δοκάρι πέτυχε το χρυσό γκολ που φέρνει τη Διάνα στην αυριανή κλήρωση των προημιτελικών!

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ (Κώστας Σταμπουλίδης): Καραντάνης, Αμπάζι (76′ Πατσιαλός), Κατηρτζιγιαννόγλου, Καρακώστας, Ξενάκης, Γκουρνέλος, Βουτυράς, Χαζίσα, Μπλιώνας (46′ Θεοδώρου), Σμυρνάκης (67′ Κετσές), Παπούλιας (46′ Σπυρόπουλος).

ΔΙΑΝΑ (Γιάννης Κουσάνας): Κόρρας, Πανίδης, Μπακογιάννης, Μπαρδάκης, Δάρρας, Χάλος, Κατσιάνης, Φάρος, Κακός (52′ Καζάκος), Κετσετζόγλου, Νομικός (79′ Γκασίδης).