Ακολουθήστε μας

EΠΣΑ VIDEO

ΠΟΛΥΒΟΛΟ Ο ΒΥΡΩΝΑΣ, 5-0 ΕΚΤΟΣ ΤΟΥΣ ΛΥΚΟΥΣ ΧΑ’Ι’ΔΑΡΙΟΥ (VIDEO HIGHLIGHTS)

Με πρωταγωνιστές τους Τσαβαλιά και Πορτάλιο που σημείωσαν από δύο γκολ ο Βύρωνας επικράτησε με 5-0 εκτός έδρας των Λύκων Χαϊδαρίου, δείχνοντας ανεπηρέαστος από την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής.

Από πολύ νωρίς ο Βύρωνας βρέθηκε μπροστά στο σκορ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Τσαβαλιάς στο 9’ και κέρδισε ο Παριανός από τον Αγγελογιαννάκη. Στο 27΄οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά σε ένα δεύτερο γκολ αλλά το σουτ που επιχείρησε ο Πορτάλιος έξω από τη μεγάλη περιοχή απόκρουσε στη γωνιά του ο Στατηγαρέας. Στο 43’ οι Λύκοι απείλησαν με κεφαλιά του Μουντζούρη μετά από κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βύρωνας ήταν καταιγιστικός. Σημείωσε δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στην αρχή και «κλείδωσε» τη νίκη. Στο 48’ μετά από όμορφο συνδυασμό των Θεοδώρου, Τσαβαλιά, Παριανού που ξεκίνησε από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στο σημείο του πέναλτι στον Κολοκοτρώνη που με σουτ σημείωσε το 2-0! Δεν πρόλαβαν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί και ο Πορταλιός πέτυχε το 3-0 στο 51 ’ με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Το 4-0 σημείωσε στο 61’ ο Τσαβαλιάς μετά από εκτέλεση κόρνερ με κοντινό πλασέ. Το 5-0 σημείωσε στην εκπνοή του αγώνα ο Πορταλιός με κοντινό πλασέ μετά από ασίστ ου Τσαβαλιά.

Ο Βύρωνας μετά το τρίποντο στο Χαϊδάρι έφτασε τους 48 βαθμούς (15-3-2, 45-7 γκ.) και βρίσκεται στη 2η θέση ένα βαθμό μόλις πίσω από τον πρωτοπόρο Άτταλο, ενώ οι Λύκοι έμειναν στους 22 βαθμούς (6-4-10, 10-23 γκ.) και ισοβαθμεί πλέον στην 11η θέση με τον Άρη Καλαμακίου.

ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Στρατηγαρέας, Δήμου Σ., Αγγελογιαννάκης (74’ Γκίνι), Πουλής, Γιαννόπουλος (57’ Φίλων), Γάτσιος, Κιρκιλής, Μουντζούρης (87’ Παπαδόπουλος), Δήμου Γ., Κονγκίνη (70’ Τίνι), Καραμανόγλου.

ΒΥΡΩΝΑΣ: Μενούνος, Θεοδώρου, Καραμπάς, Κυρμαζόγλου (64΄Λιναρδάκος), Σάχου, Μπότος, Πορτάλιος, Παριανός (57’ Μπαλαφούτης), Κολοκοτρώνης (57’ Ασπιώτης), Τσαβαλιάς, Σπυρόπουλος (64’ Ιωακειμίδης).