Ακολουθήστε μας

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΑ

ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ Η ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ, 2-1 ΕΚΤΟΣ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ

Τεράστια εκτός έδρας νίκη πήρε η Κηπούπολη, που επικράτησε με 2-1 επί του Παλαιού Φαλήρου και πήρε το πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Ετσι έφτασε τους 4 βαθμούς, ενώ το Παλαιό Φάληρο παραμένει χωρίς νίκη και έχει ένα βαθμό.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 5′ όταν ο Τζαμαλής έκανε το 0-1, με τους γηπεδούχους να αγγίζουν την ισοφάριση στο 8′ αλλά η κεφαλιά του Γιαννακόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 26′ ο Σκλαβενίτης έκανε το 0-2. σκορ που έμεινε ως τη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πίεσαν, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τον Ντζαβίδα στο 55′ σε 1-2.

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ: Ζίλο, Γκιώνης, Φωτιάδης (70′ Ναρλιάν), Μαχαίρας, Σαμπάνης, Λεκαράκος (65′ Μπελέρης), Κωνσταντινίδης, Διγενής, Γιαννακόπουλος, Ντζαβίδας, Χασιώτης (46′ Πασάς.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ; Κορμπάκης, Ρέρρας (74′ Ζάχαρης), Πολυζωγόπουλος, Λάππας, Σκλαβενίτης, Ταμπάκης, Ασκοτίρης (61′ Κουφογιάννης), Λιαγκόζης, Τζαμαλής (82′ Βλάσσης), Λαγός, Κούρτης (74′ Σταμάτης).