Ακολουθήστε μας

FUTSAL

ΣΤΑ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, 6-2 ΕΚΤΟΣ ΤΟΝ ΗΝΙΟΧΟ

Με εξαιρετική εμφάνιση ο Παναθηναϊκός πήρε την πρόκριση στους «8» του κυπέλλου, επικρατώντας με 6-2 του Ηνίοχου στο Δαΐς.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο ματς και μοιράστηκαν τις ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, με τον Ηνίοχο να έχει περισσότερες, με τους πράσινους όμως να είναι πιο αποτελεσματικοί.

Τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Οικονομόπουλος άνοιξε το σκορ από δύσκολη γωνία, κάνοντας το 0-1 για το «τριφύλλι».

Στο β’ μέρος ο Γκρίτζαλης (22′) διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, ενώ ένα λεπτό μετά ο Ηνίοχος είχε δοκάρι.

Τρία λεπτά μετά ο Ηλιάδης έγραψε το 0-3, με τον Σχοινά να μειώνει στο 32′ μετά από στημένο. Στα τελευταία λεπτά το ματς μετατράπηκε σε… ροντέο με το σκορ να φτάνει στο 2-6.

Γκρίτζαλης και Οικονομόπουλος σκόραραν στο 37′ και το 38′ για το 1-5, ενώ ο Μπεγκάι με δυνατό σουτ σημείωσε το 2-5. Το τελικό 2-6 διαμόρφωσε ο Μπελτσίδης μετά από υπέροχο σλάλομ, κλειδώνοντας τη νίκη και τη πρόκριση για την ομάδα του.