Ακολουθήστε μας

FUTSAL

ΣΤΟΥΣ «8» Η ΚΑΛΛΙΘΕΑ, 14-2 ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο επανήλθε στην αγωνιστική δράση η Καλλιθέα μετά την απόφαση να συνεχίσει κανονικά στις υποχρεώσεις της, καθώς επικράτησε με 14-2 της Αναγέννησης Θρακομακεδόνων για το κύπελλο.

Η ομάδα του Σταύρου Μαυράκη πήρε την πολύ άνετη πρόκριση και θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά τον Παναθηναϊκό.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3′ Μάρκος για να ακολουθήσει…«παράσταση» από τον Χριστοφόρου, που μέσα σε 8 λεπτά έφτασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Το 5-0 του πρώτου ημιχρόνου ολοκλήρωσε στο 17′ ο Καμπερίδης.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Ι. Αντωνάκας έγραψε το 6-0, ο Λάμπρου μετά από πέντε λεπτά το 7-0, ενώ άμεσα μείωσε σε 7-1 ο Φραγκίσκος Αυλήτης.

Από πλευράς Καλλιθέας ακολούθησαν τέσσερα ακόμη γκολ από τους Θ. Αντωνάκα, Χριστοφόρου, Κουζαλή και Αργύρη, για να μειώσει σε 11-2 ο Μελέτης.

Δύο λεπτά μετά ο Μάρκος σκόραρε το σκόραρε για το 12-2 ενώ ένα λεπτό αργότερα ο τρομερός Χριστοφόρου πέτυχε και το 5ο του γκολ. Το τελικό 14-2 διαμόρφωσε λίγα δευτερόλεπτα μετά ο Λάμπρου με δεύτερο προσωπικό του γκολ.