Ακολουθήστε μας

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΑ

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΗ ΤΡΟΜΕΡΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΑ ΙΛΙΣΙΑ 2004, 2-1 ΤΟΝ ΦΟΙΝΙΚΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

Χωρίς να πιάσουν σπουδαία απόδοση τα Ιλίσια 2004 συνέχισαν την ανοδικής τους πορεία πετυχαίνοντας την πέμπτη σερί νίκη τους με 2-1 επί του Φοίνικα Καλλιθέας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο έχοντας τον πλήρη έλεγχο του αγώνα. Το σκορ άνοιξε με πλασέ ο Τσάκαλος στο 13’, ενώ το 2-0 σημείωσε με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ο Μπούντος.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου τα Ιλίσια έφτασαν κοντά και σε τρίτο γκολ με σουτ του Πρίντζιου, που απέκρουσε αμυντικός των φιλοξενούμενων πάνω στη γραμμή.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν έδειξαν συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι με αποτέλεσμα ο Φοίνικας να ισορροπήσει τον αγώνα. Απείλησε με σουτ του Σπηλιωτόπουλου στο 52’ που απέκρουσε ο Καραντζής, ενώ στο 90’ Σπηλιωτόπουλος με σουτ έξω από τη περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Με το τρίποντο τα Ιλίσια έφτασαν τους 38 βαθμούς και βρίσκονται στην 6η θέση της βαθμολογίας. Ο Φοίνικας Καλλιθέας έμεινε στους 16 βαθμούς.

ΙΛΙΣΙΑ 2004: Καραντζής, Πρίντζιος (62’ Κατσαρός), Μαυρίδης (80’ Κολτούκης), Βολικάκης, Πρέντζας, Σούλκο, Καψάλης (46’ Τριάντος), Μπούντος, Τσάκαλος, Τασιόπουλος (53’ Κρητικός), Λέντζας

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Χαλκιάς, Δράκος, Αναλογίδης, Καρατζάς, Αχούλιας, Τσιοβίλης, Φλώρος (46’ Λέκκας), Τζάρας, Μακρής, Σπηλιωτόπουλος, Ροϊλίδης