Ακολουθήστε μας

FUTSAL

ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΓΙΑ «ΣΑΝΤΑ», ΔΟΥΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟ ΜΙΝΩΤΑΥΡΟ

Με τις νίκες των Δούκα, Ολυμπιάδας και Μινώταυρου απέναντι σε Καλλιθέα, Σαλαμίνα και Νέο Ικόνιο, έκλεισε η 17η αγωνιστική.

Η ομάδα του ΑΣΕΔ δεν άφησε περιθώρια σε αυτή της Καλλιθέας και δίχως αντίσταση επιβλήθηκε με το εμφατικό 14-2. Η Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής δυσκολεύτηκε αλλά πήρε τη νίκη στο ματς με τη Σαλαμίνα, με τον Μινώταυρο να παίζει εξαιρετικό futsal και να επιβάλλεται με 8-3 του Νέου Ικονίου.

«ΞΕΣΠΑΣΕ» ΣΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ Ο ΔΟΥΚΑΣ, 14-2 ΣΤΟ ΔΑΪΣ

Με τα βλέμματα στραμμένα στην κορυφή, οι «μπλε» διέσυραν με 14-2 την τελευταία Καλλιθέα και πλησιάζουν ακάθεκτοι την ΑΕΚ.

Η ομάδα του Κώστα Ρούπτσου που προερχόταν από την ήττα με 1-0 από την «Ένωση», έψαξε και πέτυχε με τον πιο… «σκληρό» τρόπο την νίκη απέναντι στην Καλλιθέα.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν από επτά γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν πρώτη φορά στο ματς για να μειώσουν σε 8-1 και μετέπειτα σε 13-2.

Έτσι, ο ΑΣΕΔ συνεχίζει στο κυνήγι της ΑΕΚ μένοντας στο -4, ενώ η Καλλιθέα παραμένει τελευταία σε ισοβαθμία με το Ρέθυμνο.

ΚΛΕΙΝΕΙ… ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ “6ΑΔΑΣ” Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ, 4-2 ΤΗΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Όλο και περισσότερο πλησιάζει στα play off η «Σάντα» που έχει πλέον 35 βαθμούς, μετά την δύσκολη νίκη επί της Σαλαμίνας.

Το σκορ άνοιξε ο Τσατσούλης στο 9′ κάνοντας το 1-0, με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη Τσίνας (21′) και Μαρινάκης (25′) έφτασαν το ματς στο 3-0 για να ακολουθήσουν δύο απανωτά γκολ του Νάννου για το 3-2.

Ένα λεπτό μετά ο Τρουλιτάκης βρήκε επίσης δίχτυα, για να διαμορφωθεί το τελικό 4-2.

Με τη νίκη αυτή το συγκρότημα του Παναγιώτη Μπαλάφα παρέμεινε στη 4η θέση με 35 βαθμούς, ενώ η Σαλαμίνα έμεινε 10η με 10 βαθμούς και ελπίζει σε μη νίκη της Elite επί του Ρεθύμνου.

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΘΕΑΜΑ Ο ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ, 8-3 ΤΟ ΜΑΧΗΤΙΚΟ ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ

Οι γηπεδούχοι αν και αγωνίστηκαν δύο φορές σε λιγότερο από δύο μέρες, κατάφεραν να πάρουν ισάξιες νίκες και με το 8-3 επί του Ικονίου βρίσκονται στο -1 από την «Σάντα».

Το ημίχρονο βρήκε την ομάδα των Σοϊλεμέ-Κεραμυδά να προηγείται με 4-1, ενώ με την έναρξη του β’ μέρους έφτασαν στο 6-1.

Το Νέο Ικόνιο δεν σταμάτησε να προσπαθεί και μειώνοντας σε 6-3 ξαναβρήκε ρυθμό. Το τελικό 8-3 διαμορφώθηκε στα τελευταία όπου και ανέβασαν ταχύτητες οι «κόκκινοι».